Ulaşım Özgürlüğü 0 850 840 88 90 - 5532985555
SEPETİM 6.96 TL
150
Bebek BeslenmesiHamilelik0 - 6 Ay6 - 12 Ay

Bebeklerin Ağzında Kırmızı Beyaz Kabarcıklar

Bazı bebeklerde ağız içerisinde (dil üzeri, yanakların iç kısmı diş etleri ) kirli beyaz kabarcıklar oluşur. Bu oluşuma aft denilen mantar sebeb olur.

AFT ‘nin zararları nelerdir ;

Aft bebeğin ağzında ve boğazında ağrı yapar ve anneyi emmesine neden olur, besin ihtiyaçlarını iyi şekilde alamamış olur.Eğer ağız içi temizliği yapılmaz ve emzirme düzensiz olursa veya bebek anne sütü yerine başka süt, mama ile beslenirse ,bebeğin hazım sisteminde bozulmalar olur ve aft mantarı üremesine sebeb olur.

Bu hastalığın bulaşması çok kolay bir durumdur o yüzden dikkat edilmelidir.

Aft hastalığı bulaşmı bir bebeğin ter kokusu çok kötüdür, aynı zamanda bebeğin dişlerini vakti gelmeden sallanıp dökülmesine neden olur.

Nasıl önlem alabiliriz ; 

Küçük bebeklere emzirmelerden sonra bebeğin ağzına günde 4-6 defa birer tatlı kaşığı yoğurt  suyu verilmelidir.

Asıl tedavi yöntemi şöyledir  1 çay bardağı sıcak suya 5-6 adet ADAÇAYI yaprağı koyulup 15 dk sonra suyu süzülmelidir. Anne parmağına temiz bir tülbent dolayıp hazırlanan suya batırarak her emzirmeden sonra bebeğin dilini yanaklarını bu bezlesilip temizlemelidir.Daha sonrasında aynı suya tekrar parmağını batırarak meme uçları temizlenmelidir.Eğer temizlik işlemi yapılmaz ise meme uçları bebeğin ağzına acı gelerek süt içmemesine neden olabilir.

10 10 204
SADECEWEB